MIESIĄC DLA ZDROWIA PSYCHICZNEGO
- Szczegóły
Pogotowie psychologiczne dla uczniów “ZIK”
10 września to bardzo istotna data dla wszystkich tych, którzy zmagają się z kryzysem psychicznym.
Jeśli jesteś uczniem jednej z opolskich szkół i masz problemy, które znacząco wpływają na Twoje samopoczucie (m. in. myśli autodestruktywne, przemoc domowa, przemoc rówieśnicza), skontaktuj się z "ZIKiem", czyli pogotowiem psychologicznym dla uczniów, które działa w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu. Nasi psychologowie wesprą Cię i pomogą znaleźć wyjście z Twoich problemów.
Możesz się z nami skontaktować telefonicznie pod numer: 572 128 403
Telefon działa w:
- poniedziałek w godz. 9-11 i 15-17;
- wtorek, czwartek i piątek w godz. 8-14;
- środę w godz. 11-17.
Możliwy jest również kontakt mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz przez aplikację WhatsApp.
Ogólnopolskie badanie jakości życia dzieci i młodzieży w Polsce
Jak czują się uczniowie polskich szkół?
Takie dane przedstawia raport z ogólnopolskiego badania jakości życia dzieci i młodzieży w Polsce, które przeprowadzono na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka w latach 2020-2023.
Zachęcamy do zapoznania się z załączonymi infografikami, by podjąć dialog, co można zrobić w kwestii poprawy kondycji psychicznej dzieci i młodzieży w naszym kraju.
Jak wesprzeć dziecko w sytuacji powodziowej? - infografika
Wydarzenia z ostatnich dni mogą wywołać u dzieci niepokój, stres, a nawet traumę. Jak wesprzeć pociechę, która była świadkiem powodzi? Jak rozmawiać o trudnych sytuacjach i przeżyciach? Zachęcamy do zapoznania się z załączonymi infografikami.
Zaburzenia internalizacyjne
Czym są zaburzenia internalizacyjne? Jak rozpoznać je u dziecka? - na te i inne pytania odpowiada Joanna Meres-Soblik, psycholog MPPP w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu.
Uzależnienie od Internetu jako uzależnienie behawioralne
O uzależnieniach behawioralnych, szczególnie w kontekście uzależnienia od Internetu, opowiada Angelika Szklarska - psycholog MPPP w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu.