Literatura antyczna na lekcjach języka polskiego w ujęciu teoretycznym i praktycznym

Kategoria
Język polski i język polski jako obcy
Termin
16.11.2023 16:00 - 19:00
Miejsce
MS Teams
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kierownik formy
dr Stefania Jagło
Prowadzący
dr Jacek Hajduk, Katedra Filologii Łacińskiej i Nowołacińskiej, Instytut Filologii Klasycznej UJ
Liczba godzin
4
Odpłatność
150zł

WYKŁADY

Cz. 1: Wprowadzenie tematyczne i problemowe do pracy z tekstami antycznymi: Homer (Iliada i Odyseja); Sofokles (Antygona), Horacy (poezje).

Cz. 2: Przekrojowe spojrzenie na dzieje Europy pod kątem recepcji tradycji antycznej, ze szczególnym uwzględnieniem literatury polskiej i obecności w niej wątków greckich i rzymskich (od Jana Kochanowskiego przez Juliusza Słowackiego po Ryszarda Kapuścińskiego).

WARSZTATY METODYCZNE

Cz. 1: Praca „na tekstach” Homera, Sofoklesa i Horacego jako przygotowanie do samodzielnego opracowania przez uczestników szkolenia skutecznych i atrakcyjnych materiałów dydaktycznych, przeznaczonych do pracy na lekcjach — propozycje konkretnych ćwiczeń i testów.

Cz. 2: Przygotowanie do pracy z tekstami antycznymi, omawianymi na lekcjach języka polskiego w szkole, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i technologii cyfrowych — propozycje konkretnych rozwiązań i projektów edukacyjnych.

Szkolenie w formie zdalnej (MS Teams)

 
 

Wspierane przez iCagenda