Dla przyszłości: sztuka w kierunku zrównoważonego rozwoju

zaproszenieSerdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy pt. „Dla przyszłości: sztuka w kierunku zrównoważonego rozwoju”, które odbędzie się 7 marca 2023 roku o godz. 18:00 w Galerii M. 

Ekspozycja nawiązuje tematyką do globalnych celów ustanowionych w 2015 r. przez ONZ, zakładających niwelację ubóstwa, ochronę planety oraz zapewnienie społeczeństwom pokoju i dobrobytu do 2030 r.  Jest wynikiem międzynarodowej współpracy uniwersytetów w Opolu, Walencji i Palermo w ramach projektu CreaLaB, będącego częścią programu FITForthem.  

Galeria M

IMG 20230302 105643 resized 20230302 111543172Galeria M jest zlokalizowana w historycznej części budynku Miejskiego Centrum Wspomagania Edukacji przy ul. Powstańców Śląskich 19. To przestrzeń, w której cyklicznie odbywają się różnorodne wystawy i wernisaże, w głównej mierze organizowane przy współpracy z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków Okręgu Opolskiego, ale także z różnymi placówkami edukacyjnymi miasta Opola.

Poza działalnością wystawienniczą, w galerii odbywają się zajęcia tematyczne (nawiązujące formą i treścią do bieżącej ekspozycji) oraz wydarzenia kulturalno-oświatowe.

 

Edukacja przez malarstwo

3 lutego 2023 roku o godz. 17:00 Galeria M zamieniła się w miejsce pełne entuzjazmu, radości i uznania. Wszystko to za sprawą uroczystego otwarcia wystawy pt. „Edukacja przez malarstwo”, gdzie zaprezentowane zostały prace podopiecznych sekcji plastycznej „Akwarele”, działającej przy Centrum Informacyjno-Edukacyjnym „Senior w Opolu”.  

Wystawa pt. "Edukacja przez malarstwo" w Galerii M

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy pt. „Edukacja przez malarstwo”, które odbędzie się 3 lutego 2023 r. o 17:00 w naszej Galerii M, przy ulicy Powstańców Śląskich 19.

Do pobrania:
Pobierz plik (Plakat - wystawa.pdf)Plakat - wystawa.pdf4458 kB18 Pobieranie