Ósme urodziny Muchy Odpaduchy

16 maja 2023 roku w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji odbyły się ósme urodziny Muchy Odpaduchy. Z tej okazji przygotowano specjalny program dla dzieci i rodziców, w tym otwarcie wystawy pokonkursowej „Coś z niczego, czyli drugie życie odpadów” oraz warsztaty tematyczne, poprowadzone przez naszych konsultantów i specjalistów.  

Wśród gości urodzinowych znaleźli się m.in. Iwona Kowalczuk, Naczelnik WGOK w Opolu, Kinga Pierzak-Kostuś, Kierownik Referatu Organizacji Szkół i Placówek Oświatowych z Wydziału Oświaty Miasta Opola, podopieczni opolskich przedszkoli i szkół podstawowych wraz z nauczycielami oraz studenci Uniwersytetu Opolskiego. 

Podczas hucznego przyjęcia nie zabrakło tortu, balonów i świetnej zabawy. Nasi goście z entuzjazmem zaśpiewali Muszce „Sto lat” oraz złożyli przepiękne życzenia urodzinowe. 

Sądząc po uśmiechach dzieci i solenizantki, impreza była udana. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie i mamy nadzieję, że za rok powtórzymy uroczystość z równie wielkim rozmachem!

„Echa” w Galerii M w ramach 13. Opolskiego Festiwalu Fotografii

OFFSerdecznie zapraszamy do Galerii M na wystawę prac studentów Wydziału Sztuki UO w ramach 13. Opolskiego Festiwalu Fotografii. 

Uroczyste otwarcie ekspozycji już jutro (19 października 2023) o godz. 17:00. 

Wystawę można oglądać do 19 listopada 2023 r. 

 

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji OFF można znaleźć na stronie: https://offoto.pl/ 

Wystawa "Kamień w wodzie" autorstwa Katarzyny Mular

PlakatJuż w najbliższą środę (06.09.2023 r.) o godz. 18:00 w Galerii M odbędzie się otwarcie wystawy "Kamień w wodzie" autorstwa Katarzyny Mular. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Ekspozycję można oglądać do 15 października 2023 r.

"Opus Minor" w Galerii M

zaproszenie b3Już jutro (12.04) o 18:00 zapraszamy do Galerii M Miejskiego Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu na uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej „Opus Minor”, gdzie swoje prace zaprezentuje artystka Nina Adelajda Olczak. Do odwiedzin galerii zachęcamy szczególnie amatorów symbolizmu oraz tych, którzy nie przechodzą obojętnie wobec problemów ekologicznych. 

Wystawę można obejrzeć do 8 maja 2023 roku. 

Noc Kultury w Galerii M

Plakat 65Serdecznie zapraszamy na tegoroczną edycję Nocy Kultury, która odbędzie się w piątek 23 czerwca 2023 r.   

Z tej okazji w godz. 19:00-22:00 w Galerii M przy Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji będzie można obejrzeć wystawę „Love Island”, przygotowaną przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie jest realizowane w ramach Festiwalu Wyspy Bolko. 

Prezentowana ekspozycja nawiąże tematyką do ekosystemu występującego na opolskiej wyspie. Będzie składać się z kilkudziesięciu projektów zrealizowanych przez studentki i studentów Wydziału Sztuki UO w ramach zajęć "Projekty artystyczne w przestrzeni społecznej". Na wystawie zaprezentowane zostaną prace wideo, fotografie, rysunki, obrazy, instalacje, obiekty i performansy.  

Pełen program wydarzenia jest dostępny na stronie: https://nockultury.opole.pl/program/ 

Dla przyszłości: sztuka w kierunku zrównoważonego rozwoju

zaproszenieSerdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy pt. „Dla przyszłości: sztuka w kierunku zrównoważonego rozwoju”, które odbędzie się 7 marca 2023 roku o godz. 18:00 w Galerii M. 

Ekspozycja nawiązuje tematyką do globalnych celów ustanowionych w 2015 r. przez ONZ, zakładających niwelację ubóstwa, ochronę planety oraz zapewnienie społeczeństwom pokoju i dobrobytu do 2030 r.  Jest wynikiem międzynarodowej współpracy uniwersytetów w Opolu, Walencji i Palermo w ramach projektu CreaLaB, będącego częścią programu FITForthem.  

Galeria M

IMG 20230302 105643 resized 20230302 111543172Galeria M jest zlokalizowana w historycznej części budynku Miejskiego Centrum Wspomagania Edukacji przy ul. Powstańców Śląskich 19. To przestrzeń, w której cyklicznie odbywają się różnorodne wystawy i wernisaże, w głównej mierze organizowane przy współpracy z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków Okręgu Opolskiego, ale także z różnymi placówkami edukacyjnymi miasta Opola.

Poza działalnością wystawienniczą, w galerii odbywają się zajęcia tematyczne (nawiązujące formą i treścią do bieżącej ekspozycji) oraz wydarzenia kulturalno-oświatowe.

 

Edukacja przez malarstwo

3 lutego 2023 roku o godz. 17:00 Galeria M zamieniła się w miejsce pełne entuzjazmu, radości i uznania. Wszystko to za sprawą uroczystego otwarcia wystawy pt. „Edukacja przez malarstwo”, gdzie zaprezentowane zostały prace podopiecznych sekcji plastycznej „Akwarele”, działającej przy Centrum Informacyjno-Edukacyjnym „Senior w Opolu”.  

Wystawa pt. "Edukacja przez malarstwo" w Galerii M

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy pt. „Edukacja przez malarstwo”, które odbędzie się 3 lutego 2023 r. o 17:00 w naszej Galerii M, przy ulicy Powstańców Śląskich 19.

Do pobrania:
Pobierz plik (Plakat - wystawa.pdf)Plakat - wystawa.pdf4458 kB109 Pobieranie

Zapraszamy do Galerii M na wystawę modeli kartonowych Broń pancerna.

Autorem prac jest Pan Jacek Kozłowski mieszkaniec Łosiowa, pasjonat historii, którego natura obdarzyła przysłowiową benedyktyńską cierpliwością. Pasja Pana Jacka znajduje ujście w budowaniu modeli kartonowych. Należy do absolutnego topu modelarzy kartonowych.

Jest laureatem niezliczonych wystaw i konkursów modelarskich w kraju i poza granicami. Sklejał też modele plastikowe, ale były to raczej epizody. Pozostaje wierny modelarstwu kartonowemu.

Pan Jacek nie potrafi określić dokładnej liczby sklejonych modeli, ale ich ilość szacuje na kilkaset. Dzisiaj skupia się już tylko na broni pancernej, artylerii pojazdach wojskowych. W przeszłości modelował też wszelkie typy samolotów bojowych i okrętów wojennych, od podwodnych do lotniskowców.

Jego prace charakteryzuje niezwykła wierność, stosowanie oryginalnych farb, wykorzystywanie własnych technik ich nakładania. Podkreślić należy szerokie stosowanie przez Pana Jacka Kozłowskiego metody waloryzacji, co sprawia, że model znakomicie oddaje ducha swoich czasów, okoliczności pola walki czy chociażby warunki codziennej eksploatacji. 

Na wystawie zgromadzonych zostało 25 modeli, z których 23 to jednostki, które w różnych okresach służyły pod biało-czerwoną flagą.

Wystawę można oglądać codziennie do 16 czerwca, w poniedziałki, wtorki, środy, piątki od 9.00 do 14.00, a w czwartki od 14.00 do 18.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w sekretariacie MCWE.