Arty na stół" - seria wydarzeń w Galerii M

Arty na stół plakatSerdecznie zapraszamy na wydarzenia związane z inicjatywą „Arty na stół”, które odbywać się będą w Galerii M Miejskiego Centrum Wspomagania Edukacji od 17 do 24 kwietnia 2024 r. Poniżej znajduje się szczegółowy opis i harmonogram spotkań tematycznych, udostępniony przez Wydział Sztuki UO.

Jak tam w Ukrainie? - wirtualna Galeria M

4 kwietnia zakończyła się wystawa "Jak tam w Ukrainie?", która od 8 marca 2024 r. była prezentowana w naszej Galerii M.  Tym, którzy nie mogli uczestniczyć w wydarzeniu, proponujemy zapoznanie się z ekspozycją w przestrzeni wirtualnej.

Wernisaż wystawy "Jak tam w Ukrainie?"

8 marca 2024 r. o 18:00 w Galerii M odbyło się otwarcie wystawy „Як там в Україні?/Jak tam w Ukrainie?”, która upamiętnia drugą rocznicę wybuchu wojny za wschodnią granicą Polski. Ekspozycja prezentuje prace wykonane w większości przez ukraińskich artystów. Można znaleźć tu linoryty, grafiki cyfrowe, obrazy olejne, plakaty, kolaże czy instalacje, które nawiązują zarówno do ukraińskiego folkloru i kultury, jak i do motywu walki o wolność, który jest w kraju naszych sąsiadów wszechobecny.

Jak tam w Ukrainie? – wystawa w Galerii M

plakatxSerdecznie zapraszamy na wystawę „Jak tam w Ukrainie?”, zainicjowaną przez Wydział Sztuki UO. Wernisaż odbędzie się 8 marca 2024 r. o godz. 18:00 w naszej Galerii M.

Ekspozycja powstała z myślą o ludziach, którzy na co dzień żyją w kraju ogarniętym wojną. Wydarzenie pozwoli odwiedzającym spojrzeć na konflikt za wschodnią granicą z perspektywy odmiennej od tej, która znana jest z mediów.

Wystawa będzie prezentowana do 4 kwietnia br. Załączony plakat został przygotowany przez Wydział Sztuki UO.

Czemu tu tak czarno? - wernisaż w Galerii M

PlakatGMSerdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Czemu tu tak czarno?”, który odbędzie się w naszej Galerii M 24 stycznia 2024 r. o godz. 18:00. 

Prezentowana ekspozycja to efekt prac studentek i studentów II roku kierunku design i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Opolskim. Młodzi artyści przez pół roku mierzyli się z zagadnieniem „ikonosfery współczesności”. Skupiając się na palących problemach współczesnego świata, stworzyli serię kolaży, które przybliżą takie tematy jak: interakcja z naturą, kryzys klimatyczny, podbój kosmosu, poszukiwania nowych form duchowości, tożsamość płciowa, wojna w Ukrainie, pandemia, a także współistnienie z rozwijającą się sztuczną inteligencją. 

Wystawę można obejrzeć do 3 marca br. Galeria otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00. 

Ósme urodziny Muchy Odpaduchy

16 maja 2023 roku w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji odbyły się ósme urodziny Muchy Odpaduchy. Z tej okazji przygotowano specjalny program dla dzieci i rodziców, w tym otwarcie wystawy pokonkursowej „Coś z niczego, czyli drugie życie odpadów” oraz warsztaty tematyczne, poprowadzone przez naszych konsultantów i specjalistów.  

Wśród gości urodzinowych znaleźli się m.in. Iwona Kowalczuk, Naczelnik WGOK w Opolu, Kinga Pierzak-Kostuś, Kierownik Referatu Organizacji Szkół i Placówek Oświatowych z Wydziału Oświaty Miasta Opola, podopieczni opolskich przedszkoli i szkół podstawowych wraz z nauczycielami oraz studenci Uniwersytetu Opolskiego. 

Podczas hucznego przyjęcia nie zabrakło tortu, balonów i świetnej zabawy. Nasi goście z entuzjazmem zaśpiewali Muszce „Sto lat” oraz złożyli przepiękne życzenia urodzinowe. 

Sądząc po uśmiechach dzieci i solenizantki, impreza była udana. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie i mamy nadzieję, że za rok powtórzymy uroczystość z równie wielkim rozmachem!

„Echa” w Galerii M w ramach 13. Opolskiego Festiwalu Fotografii

OFFSerdecznie zapraszamy do Galerii M na wystawę prac studentów Wydziału Sztuki UO w ramach 13. Opolskiego Festiwalu Fotografii. 

Uroczyste otwarcie ekspozycji już jutro (19 października 2023) o godz. 17:00. 

Wystawę można oglądać do 19 listopada 2023 r. 

 

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji OFF można znaleźć na stronie: https://offoto.pl/ 

Wystawa "Kamień w wodzie" autorstwa Katarzyny Mular

PlakatJuż w najbliższą środę (06.09.2023 r.) o godz. 18:00 w Galerii M odbędzie się otwarcie wystawy "Kamień w wodzie" autorstwa Katarzyny Mular. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Ekspozycję można oglądać do 15 października 2023 r.

"Opus Minor" w Galerii M

zaproszenie b3Już jutro (12.04) o 18:00 zapraszamy do Galerii M Miejskiego Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu na uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej „Opus Minor”, gdzie swoje prace zaprezentuje artystka Nina Adelajda Olczak. Do odwiedzin galerii zachęcamy szczególnie amatorów symbolizmu oraz tych, którzy nie przechodzą obojętnie wobec problemów ekologicznych. 

Wystawę można obejrzeć do 8 maja 2023 roku. 

Noc Kultury w Galerii M

Plakat 65Serdecznie zapraszamy na tegoroczną edycję Nocy Kultury, która odbędzie się w piątek 23 czerwca 2023 r.   

Z tej okazji w godz. 19:00-22:00 w Galerii M przy Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji będzie można obejrzeć wystawę „Love Island”, przygotowaną przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie jest realizowane w ramach Festiwalu Wyspy Bolko. 

Prezentowana ekspozycja nawiąże tematyką do ekosystemu występującego na opolskiej wyspie. Będzie składać się z kilkudziesięciu projektów zrealizowanych przez studentki i studentów Wydziału Sztuki UO w ramach zajęć "Projekty artystyczne w przestrzeni społecznej". Na wystawie zaprezentowane zostaną prace wideo, fotografie, rysunki, obrazy, instalacje, obiekty i performansy.  

Pełen program wydarzenia jest dostępny na stronie: https://nockultury.opole.pl/program/ 

Dla przyszłości: sztuka w kierunku zrównoważonego rozwoju

zaproszenieSerdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy pt. „Dla przyszłości: sztuka w kierunku zrównoważonego rozwoju”, które odbędzie się 7 marca 2023 roku o godz. 18:00 w Galerii M. 

Ekspozycja nawiązuje tematyką do globalnych celów ustanowionych w 2015 r. przez ONZ, zakładających niwelację ubóstwa, ochronę planety oraz zapewnienie społeczeństwom pokoju i dobrobytu do 2030 r.  Jest wynikiem międzynarodowej współpracy uniwersytetów w Opolu, Walencji i Palermo w ramach projektu CreaLaB, będącego częścią programu FITForthem.  

Galeria M

IMG 20230302 105643 resized 20230302 111543172Galeria M jest zlokalizowana w historycznej części budynku Miejskiego Centrum Wspomagania Edukacji przy ul. Powstańców Śląskich 19. To przestrzeń, w której cyklicznie odbywają się różnorodne wystawy i wernisaże, w głównej mierze organizowane przy współpracy z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków Okręgu Opolskiego, ale także z różnymi placówkami edukacyjnymi miasta Opola.

Poza działalnością wystawienniczą, w galerii odbywają się zajęcia tematyczne (nawiązujące formą i treścią do bieżącej ekspozycji) oraz wydarzenia kulturalno-oświatowe.

 

Strona 1 z 2