Pierwsza pomoc dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych
Miejskie Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu proponuje w ramach realizacji zapisu § 21 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. (z późniejszymi zmianami) w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach mówiącego, że ”Pracownicy szkoły lub placówki podlegają przeszkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy”, udział pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych w szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.
W ramach naszych szkoleń proponujemy: prowadzenie dwóch ratowników kwalifikowanej pierwszej pomocy, grupy do 12 uczestników, 6 h dydaktycznych zajęć, ćwiczenia na rozkładanych matach, trzy „dorosłe” fantomy (w tym dwa z elektroniczną analizą skuteczności z wykorzystaniem aplikacji), jeden fantom „dziecko”, kamizelka rescue (do ćwiczenia zadławień), dwa treningowe defibrylatory, opaski uciskowe, środki opatrunkowe, chusty trójkątne, maseczki i rękawiczki bez ograniczeń. Każdy uczestnik wykonuje praktyczne ćwiczenia takie jak: pozycja boczna, rko, rko-z defibrylatorem, zadławienie, krwawienie z wykorzystaniem opaski uciskowe, krwawienie z wykorzystaniem opatrunku uciskowego, wykorzystanie chusty trójkątnej, oparzenie i ukąszenie oraz wybrane stany zagrożenia życia i zdrowia.
Prosimy o strój umożliwiający udział w ćwiczeniach (np. spodnie, płaskie obuwie, itd.).
Koszt udziału jednej osoby to 100,- złotych brutto.
Wpłaty za uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez MODN w Opolu należy dokonywać przelewem na konto:
BANK MILLENNIUM
58 1160 2202 0000 0004 7223 2232
z podaniem numeru formy doskonalenia.
W sprawach organizacyjnych, innych terminów lub pytań proszę o kontakt z Grzegorzem Pielakiem - konsultantem do spraw nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Wspierane przez iCagenda