Akademia Umiejętności Nauczyciela 2023/24

14
img-0136-plakat-aun-mniejszy
Kategoria
KURSY DOSKONALĄCE
Termin
04.10.2023 11:00 - 12:03
Miejsce
MCWE
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kierownik formy
K. Dworecka, G. Pielak
Prowadzący
konsultanci, Pedagodzy, psycholodzy MCWE, eksperci zewnętrzni
Liczba godzin
125
Odpłatność
1.800,- zł

III edycja Akademii Umiejętności Nauczyciela 2023/24

Miejskie Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu informuje, że w roku szkolnym 2023/24 organizuje trzecią edycję Akademii Umiejętności Nauczyciela. Akademia od samego początku tj. roku 2021 jest wspólnym przedsięwzięciem Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola i MCWE. Forma adresowana jest do nauczycieli w trakcie awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego realizujących staż zgodnie z nowymi i przejściowymi przepisami prawa oświatowego.

Program Akademii zakłada w szczególności doskonalenie nauczycieli kontraktowych w zakresie: kompetencji interpersonalnych i intrapersonalnych, dydaktycznych i metodycznych, cyfrowych i medialnych, diagnostycznych oraz w zakresie prakseologii stosowanej. Wzorem lat ubiegłych na początku zostanie przeprowadzona diagnoza potrzeb uczestników, na podstawie której powstanie szczegółowy program.

 Organizatorzy zakładają 24 spotkania (w tym 23 spotkania w ramach których odbywać się będą 5-godzinne zajęcia dydaktyczne oraz jedne zajęcia terenowe będące podsumowaniem formy doskonalenia).

 Akademia odbywać się będzie od października 2023 r. do maja 2024 roku. Zajęcia realizowane będą w środy od godziny 11.00 do 15.00. W związku z tym wymagana jest akceptacja dyrektora przedszkola, szkoły lub placówki oraz zaplanowanie finansowania udziału w Akademii Umiejętności Nauczyciela.

Koszt uczestnictwa 1.800,- złotych (z możliwością płatności w dwóch ratach).

Zapisy za pośrednictwem strony internetowej MCWE do 29 września 2023 roku.

Zajęcia inauguracyjne zostały zaplanowane na środę 4 października 2023 roku.

W razie pytań proszę o kontakt z koordynatorami Akademii UmiejętościNauczyciela:

Krystyną Dworecką (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Grzegorzem Pielakiem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) .

 
 

Wspierane przez iCagenda