modn06

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu został certyfikowanym centrum egzaminacyjnym ETS przeprowadzającym egzaminy TOEFL iBT®.

TOEFL® cieszy się ogromną popularnością w Europie Zachodniej, Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Australii, czy Nowej Zelandii. Jest akceptowany przez ponad 10 000 instytucji akademickich i agencji rządowych.

W swojej formule, zwanej TOEFL iBT® (internet-Based Test), TOEFL® jest najbardziej nowoczesnym z certyfikatów językowych. Zdawany w całości przed komputerem, wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie badań edukacyjnych i technologii komputerowych.

Test składa się z czterech części czytanie, słuchanie, mówienie i pisanie. Skala ocen testu TOEFL iBT® to 0-120 punktów. Test trwa ok. 4 godziny i zdaje się go jednego dnia, a na wyniki TOEFL® czeka się ok. 10 dni kalendarzowych. Na egzamin TOEFL®, kandydat rejestruje się samodzielnie przez Internet oraz wnosi opłatę w wysokości 205 USD za pomocą karty kredytowej lub płatniczej: https://www.ets.org/toefl/ibt/register

Poza uznawalnością przez uczelnie zagraniczne, w Polsce, uczelnie wyższe uznają egzamin TOEFL® jako zaliczenie egzaminu na koniec lektoratu lub podczas rekrutacji na studia, które wymagają znajomości języka angielskiego lub gdy zajęcia odbywają się w języku angielskim.

Egzamin TOEFL® w wersji iBT z wynikiem 87 punktów stanowi podstawę do zwolnienia kandydatów  z egzaminu doktorskiego w zakresie nowożytnego języka obcego.

Służba Cywilna uznaje certyfikat TOEFL® w postępowaniu kwalifikacyjnym a w przypadku potwierdzania kwalifikacji nauczycieli, egzamin TOEFL® jest uznawany z następującymi wynikami: podstawowa znajomość języka – z wynikiem całkowitym minimum 57 pkt, zaawansowana znajomość języka z wynikiem całkowitym minimum 87 pkt, biegła znajomość języka – z wynikiem całkowitym minimum 110 pkt

Terminy tegorocznych egzaminów, które odbędą się w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu: 24 czerwca (sobota), 26 sierpnia (sobota),  29 września (piątek) i 28 października (sobota) 2017.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktowania się z Alicją Wujec Kaczmarek: telefon  774740086, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zapoznania się ze stroną:

http://www.etsglobal.org/Pl/Pol/Testy-i-Przygotowanie/Certyfikaty-TOEFL-R/TOEFL-iBT-R