modn06

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu został certyfikowanym centrum egzaminacyjnym  przeprowadzającym egzaminy PTE GENERAL.

Egzaminy PTE General uznawane są na całym świecie przez uczelnie wyższe, pracodawców, a także krajowe władze oświatowe wielu państw jako potwierdzenie opanowania wymaganego standardu języka angielskiego.

W Polsce egzaminy PTE zwalniają z egzaminu doktorskiego w zakresie znajomości nowożytnego języka obcego, są uznawane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako potwierdzenie kwalifikacji językowych wymaganych od osób, które chcą zostać nauczycielami języka angielskiego oraz są uznawane przez Urząd Służby Cywilnej jako potwierdzenie znajomości języka angielskiego.

Certyfikat PTE uzyskany po zdaniu tego egzaminu jest jednym z honorowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i wymaganych, by uzyskać kwalifikacje do nauczania języka angielskiego na wczesnym  etapie nauczania.

Egzaminy PTE General składają się z dwóch części: egzaminu pisemnego sprawdzającego umiejętność rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu czytanego oraz umiejętność pisania oraz egzaminu ustnego sprawdzającego umiejętność sprawnego i poprawnego komunikowania się w obcym języku.

Sesja egzaminacyjna, która odbędzie się w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, odbędzie się w grudniu 2017 (dokładne terminy zostaną podane w późniejszym terminie). Termin rejestracji na egzamin w sesji zimowej MODN: listopad 2017r., koszt egzaminu ok. 500 zł (w zależności od kursu funta).

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktowania się z Ewą Tarnawską: telefon  774740086, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..