Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, pedagogów, animatorów kultury, a także wszystkich pasjonatów teatru, na warsztaty z zakresu pedagogiki teatru.

Wyprawa na zielone

Nadchodzi lato - świetna pora roku, by zastąpić lekcję prowadzoną w klasie wyprawą poza mury szkoły! Poszukamy kreatywnych ćwiczeń i zadań, które można wykonać na zewnątrz: na trawnikach, skwerach, w parkach, na boiskach i w przestrzeni miejskiej i zastanowimy się, w jaki sposób możemy przemycać informacje przedmiotowe podczas pracy na świeżym powietrzu. Wspólnie stworzymy również scenariusze performatywnych spacerów. 

 Zajęcia będą miały charakter warsztatowy i zostaną zorganizowane na świeżym powietrzu. Zachęcamy do założenia wygodnych ubrań niekrępujących ruchu. 

 

 

Prowadząca warsztaty: Justyna Czarnota – pedagog teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością nauczycielską i teatrologiczną Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i podyplomowych studiów „Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności” na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła Szkołę Treningu Grupowego Fundacji Szkoła Liderów. Od 2010 roku współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie obecnie kieruje Działem Pedagogiki Teatru. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współautorka instalacji i performansu “Ściana, która łączy” prezentowanego przez Narodową Galerię Sztuki “Zachęta” podczas Międzynarodowego Karnawału Dzieci Biennale w Wenecji 2016. Pedagog teatru przy spektaklach „Sonia śpi gdzie indziej”, „Księga niewidzialna”, „Lustrzana chmura” oraz "Traktat o wykradaniu owoców" w reż. Roberta Jarosza. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury.

 

Cykl warsztatów obejmuje dwa spotkania:  11 maja (piątek) o godz 17:00-20:00

                                                                     2 maja (sobota) o godz 10:00-14:00

Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują rezerwacje mailowa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  mailto:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..pl  

Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.