Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

Doskonalenie, doradztwo, wsparcie

Szanowni Państwo,

w związku z zgłaszanymi problemami pojawiającymi się w pracy wychowawczo-profilaktycznej w edukacji wczesnoszkolnej, zapraszamy na bezpłatne szkolenia w ramach programu „Spójrz Inaczej”. W wyniku intensywnych starań udało się sprowadzić ponownie do Opola program „Spójrz Inaczej”, który od lat cieszy się ogromną renomą i niesłabnącym zainteresowaniem. W roku szkolnym 2019/2020 zrealizowany został cykl szkoleniowy dla klas 4-6. Program finansowany jest przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia.  

Ten komponent programu „Spójrz Inaczej” adresowany jest, jak wspomniano,  do kadry pracującej w klasach 1-3: wychowawców, nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych. Program ukierunkowany jest na wczesne zapobieganie zachowaniom ryzykownym oraz przeciwdziałanie nieprawidłowej adaptacji społecznej dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Program dla klas 1-3 opiera się na założeniach psychologii prewencji (w Polsce często używa się terminu „psychoprofilaktyka”). Zakłada się, że u źródeł zaburzeń psychicznych i problemów takich jak uzależnienia, leżą przede wszystkim deficyty umiejętności psychospołecznych, nierozwiązane kryzysy rozwojowe, niskie poczucie własnej wartości, trudne doświadczenia. Dlatego główne kierunki działań edukacyjnych programu „Spójrz Inaczej” są nastawione na wspieranie prawidłowego rozwoju, rozwijanie umiejętności, które pomagają dzieciom w nawiązywaniu zdrowych relacji z rówieśnikami oraz w radzeniu sobie z trudnymi emocjami i sytuacjami życiowymi.

Uczestnicy szkolenia otrzymują m.in.:

  • podręcznik „Spójrz Inaczej” ze scenariuszami zajęć w klasach I-III;
  • dodatkowe materiały szkoleniowe (poza podręcznikiem „Spójrz Inaczej”) w wersji papierowej;
  • bezpłatne indywidualne konsultacje telefoniczne, mailowe lub online na etapie wdrażania zajęć z uczniami w klasach;
  • bezpłatny udział w 5 godzinnych superwizjach online;

Pełna informacja oraz formularze zgłoszeniowe są w załączeniu. Pragniemy zwrócić uwagę, że ilość miejsc jest ograniczona. W szkoleniu może wziąć udział tylko 13 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń, zapisy do dn. 26.09.2022 u kol. Bożeny Grębowiec Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .