modn06

BANER zik2

Slide1

16 listopada 2022 roku odbył się event pt. „Festiwal Żywiołów” zorganizowany w ramach projektu „Tłumaczymy Żywioły”. Uroczyste otwarcie wydarzenia miało miejsce na placu Kopernika, gdzie uczestników powitali ze sceny Naczelnik Wydziału Oświaty Miasta Opola Aleksander Iszczuk oraz Dyrektor Miejskiego Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu Bronisława Ogonowski.

Na placu Kopernika odbyły się warsztaty i zajęcia pokazowe dla uczniów opolskich szkół podstawowych uczestniczących w projekcie – młodzież doświadczała, eksperymentowała i bawiła się poprzez naukę.  Ponadto każda ze szkół zaprezentowała na scenie dotychczasowe osiągnięcia w projekcie. Pokazy przybrały rozmaite formy – od występów tanecznych i muzycznych po profesjonalnie zmontowane filmy i prezentacje.

Równolegle w budynku Miejskiego Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu także odbywały się zajęcia dla szkół biorących udział w projekcie. Podobnie jak na placu Kopernika, przyjęły charakter pokazowo-warsztatowy. Młodzież eksperymentowała z papierem, wykonywała doświadczenia z różnymi substancjami, poznawała tematykę żywiołów poprzez kreatywne działania i multimedia oraz zgłębiała tajniki pierwszej pomocy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia. Mamy nadzieję, że „Festiwal Żywiołów” spełnił Wasze oczekiwania i dostarczył nieoczywistych wrażeń!

Filmy i prezentacje przygotowane przez szkoły na "FESTIWAL ŻYWIOŁÓW"

p1.3

p1.5

p11

Galeria M 1