modn06

BANERzik

DSC066738 lipca w Galerii M ulokowanej w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji odbyło się oficjalne otwarcie interaktywnej wystawy „Ekoeksperymentarium”, która przybliża zainteresowanym kwestie związane z ochroną środowiska. O tym, jak oszczędzać wodę czy segregować odpady, w jaki sposób kształtować pozytywne nawyki z dobrym skutkiem dla otoczenia i jak zachęcić innych do zmian „na lepsze” można dowiedzieć się, odwiedzając prezentowaną ekspozycję.

Poza otwarciem wystawy, odbyła się również konferencja prasowa, podczas której głos zabrali: Przemysław Zych – Wiceprezydent Miasta Opola, Iwona Kowalczuk – Naczelnik WGOK, Aleksander Iszczuk – Naczelnik Wydziału Oświaty, dr Bronisława Ogonowski – Dyrektorka MCWE oraz Magda Derdończyk - przedstawicielka fundacji MamyProjekt, jedna z inicjatorek Ekoeksperymentarium.

Wśród gości znalazły się także przedszkolaki oraz nauczycielki z PP Integracyjnego nr 38. Nasi najmłodsi zwiedzający z zaangażowaniem wzięli udział w oprowadzaniu po ekspozycji, poznając odpowiedzi na nurtujące pytania, doświadczając i eksperymentując.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia!

Przypominamy, że wystawa jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-15:00 (w godz. 08:00-13:30 – dla grup zorganizowanych, od 13:30-15:00 – dla indywidualnych zwiedzających). Zapraszamy!

Szczegółowe informacje: https://mcwe.opole.pl/naszaoferta/laboratorium-segregacji-odpad%C3%B3w-%E2%80%93-pracownia-muchy-odpaduchy/aktualno%C5%9Bci-laboratorium-segregacji-odpad%C3%B3w-%E2%80%93-pracownia-muchy-odpaduchy/1735-zaproszenie-na-wystaw%C4%99-ekoeksperymentarium.html